KONST / Litografier / Litografier 11684016
*
nr 1168 4016
Franz von Bayros
(1866-1924), Österrike
Litografier, 2 st. (Choisy le Conin), Erotiska motiv, 16,5x15,5. Litt. Katalog Rudolf Brettschneider, Leipzig 1926 LITOGRAPHS Franz von Bayros (1866-1924), Austria. (Choisy le Conin), erotic, 16,5x15,5. Litt. Katalog Rudolf Brettschneider, Leipzig 1926
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2018
kl 18:53:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/3 01:46:24
1
100 kr
9/3 09:22:34
1
200 kr
12/3 00:29:11
2
300 kr
12/3 18:34:31
3
Vinnande bud
12/3 18:52:18
3
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Franz von Bayros
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.
Läs mer om Franz von Bayros
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: austria choisy le conin erotic erotiska motiv europa franz von bayros litografier litt österrike österrikiskt österrisk
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
*
Franz von Bayros
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.
Läs mer om Franz von Bayros
nr 1168 4016
Franz von Bayros
(1866-1924), Österrike
Litografier, 2 st. (Choisy le Conin), Erotiska motiv, 16,5x15,5. Litt. Katalog Rudolf Brettschneider, Leipzig 1926 LITOGRAPHS Franz von Bayros (1866-1924), Austria. (Choisy le Conin), erotic, 16,5x15,5. Litt. Katalog Rudolf Brettschneider, Leipzig 1926
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/3 01:46:24 | 1 | 100 kr |
9/3 09:22:34 | 1 | 200 kr |
12/3 00:29:11 | 2 | 300 kr |
12/3 18:34:31 | 3 | Vinnande bud |
12/3 18:52:18 | 3 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Franz von Bayros
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.Läs mer om Franz von Bayros
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: austria choisy le conin erotic erotiska motiv europa franz von bayros litografier litt österrike österrikiskt österrisk
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22